MZ o szkoleniach m.in. dla farmaceutów do przeprowadzania szczepień

Z URZĘDU

rynekaptek.pl

Autor: PW   12-04-2021, 16:18

MZ o szkoleniach m.in. dla farmaceutów do przeprowadzania szczepień MZ o szkoleniach m.in. dla farmaceutów do przeprowadzania szczepień. Fot. LJ

MZ opublikowało komunikat, w którym wyjaśnia, że fizjoterapeuci, farmaceuci i diagności laboratoryjni przeprowadzają szczepienie przeciwko COVID-19, "jeżeli uzyskali dokument potwierdzający ukończenie szkolenia".

Ministerstwo Zdrowia opublikowało w poniedziałek (12 kwietnia) komunikat, w którym wyjaśnia, iż godnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 kwietnia 2021 r. w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających badania kwalifikacyjne i szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 (Dz.U. z 2021 r. poz. 668) fizjoterapeuci, farmaceuci i diagności laboratoryjni, przeprowadzają szczepienie ochronne przeciwko COVID-19, jeżeli:

1) uzyskali dokument potwierdzający ukończenie szkolenia:

a) teoretycznego, dostępnego na platformie e-learningowej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, oraz

b) praktycznego, którego program zatwierdziło Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, obejmującego naukę podania szczepionki w postaci iniekcji domięśniowej oraz podjęcia działań w przypadku wystąpienia nagłej reakcji alergicznej lub innego stanu zagrożenia życia pacjenta następującego bezpośrednio po przeprowadzeniu szczepienia, realizowanego w warunkach symulowanych w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego lub uczelni prowadzącej kształcenie na kierunku lekarskim.

Mając na uwadze powyższe - podało Ministerstwo Zdrowia - informujemy, iż zapisy na ww. bezpłatne szkolenie uprawniające do przeprowadzania szczepień przeciwko COVID – 19 prowadzą właściwe samorządy zawodowe.

Dodatkowe informacje zainteresowane osoby mogą uzyskać pod następującymi linkami:

Fizjoterapeuci: https://kif.info.pl/szczepmy-przeciw-covid-19/

Farmaceuci: https://www.nia.org.pl/2021/03/03/34975/

Diagności laboratoryjni: https://kidl.org.pl/news/view?id=2092

Ministerstwo zaprasza fizjoterapeutów, farmaceutów i diagnostów laboratoryjnych, którzy ukończyli część teoretyczną kursu, do zarejestrowania się na część praktyczną szkolenia organizowaną we wskazanych uczelniach. W tym celu należy wejść na wybraną stronę uczelni i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Linki do stron uczelni zostały podane pod komunikatem na stronie MZ: https://www.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH