MZ powołuje Zespół do opracowania projektu ws. przeszczepiania narządów

Z URZĘDU

Autor: Dziennik MZ/rynekaptek.pl   15-05-2017, 10:40

MZ powołuje Zespół do opracowania projektu ws. przeszczepiania narządów MZ powołuje Zespół do przygotowania projektu ws. przechowywania komórek i tkanek

Minister Zdrowia wydał zarządzenie ws. powołania Zespołu roboczego do spraw opracowania projektu ustawy regulującej kwestie pobierania, przechowywania, przeszczepiania i zastosowania u ludzi komórek, tkanek i narządów.

Zarządzenie z 13 maja br. ustala powołanie Zespołu roboczego do spraw opracowania projektu ustawy regulującej kwestie pobierania, przechowywania, przeszczepiania i zastosowania u ludzi komórek, tkanek i narządów wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji.

Przewodniczącym Zespołu została Agnieszka Beniuk - Patoła - dyrektor Departamentu Polityki Zdrowotnej w Ministerstwie Zdrowia.

Projekt ustawy regulującej kwestie pobierania, przechowywania, przeszczepiania i zastosowania u ludzi komórek, tkanek i narządów wraz z uzasadnieniem i oceną skutków regulacji, zgodnie z zarządzeniem, Zespół przedstawi ministrowi właściwemu do spraw zdrowia, nie później niż do dnia 31 grudnia 2017 r.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Więcej: http://dziennikmz.mz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH