MZ: powstał zespół ds. monitorowania i prognozowania przebiegu epidemii

Z URZĘDU

Autor: dziennikmz.mz.gov.pl/ rynekaptek.pl   03-09-2020, 13:03

MZ: powstał zespół ds. monitorowania i prognozowania przebiegu epidemii Zespół ma przedstawić ministrowi zdrowia opracowania dotyczące wskaźników wynikowych i uproszczenia sprawozdawczości w czasie najbliższych dwóch tygodni (fot. archiwum)

Minister zdrowia powołał zespół ds. monitorowania i prognozowania przebiegu epidemii. Ma obradować nie rzadziej niż raz w tygodniu, stacjonarnie lub w trybie wideokonferencji.

Zarządzenie ministra zdrowia w tej sprawie opublikowano 3 września w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia.

W skład zespołu wchodzą m.in. dr hab. Grzegorz Juszczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, który pokieruje pracami gremium.

A ponadto przedstawiciele: ministerialnego departamentu analiz i strategii, NIZP-PZH, Głównego Inspektora Sanitarnego, Głównego Urzędu Statystycznego, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oraz Centrum e-Zdrowia.

W pracach zespołu będą mogły brać udział - z głosem doradczym - osoby niebędące jego członkami, zaproszone przez przewodniczącego.

Zespół ma obradować na posiedzeniach, które odbywają się w siedzibie Ministerstwa Zdrowia nie rzadziej niż raz w tygodniu. Zespół może obradować na posiedzeniach organizowanych w trybie wideokonferencji.

Zespół ma przedstawić ministrowi zdrowia opracowania dotyczące wskaźników wynikowych i uproszczenia sprawozdawczości w czasie najbliższych dwóch tygodni. Cotygodniowe raporty zespół ma przedstawiać do odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Więcej: http://dziennikmz.mz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH