MZ: rozporządzenie ws. leczenia krwią i jej składnikami

Z URZĘDU

Autor: Dziennik Ustaw/rynekaptek.pl   07-11-2017, 12:23

MZ: rozporządzenie ws. leczenia krwią i jej składnikami Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister Zdrowia wydał rozporządzenie w sprawie leczenia krwią i jej składnikami w podmiotach leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne.

Rozporządzenie opublikowane w Dzienniku Ustaw, określa sposób i organizację leczenia krwią w podmiotach leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne, w których przebywają pacjenci ze wskazaniami do leczenia krwią i jej składnikami.

Określa również organizację banku krwi oraz pracowni serologii lub pracowni immunologii transfuzjologicznej podmiotu leczniczego, a także sposób sprawowania nadzoru nad działaniem banku krwi oraz pracowni serologii lub pracowni immunologii transfuzjologicznej w tym podmiocie leczniczym, w tym wymagane kwalifikacje i doświadczenie kierownika banku krwi lub pracowni serologii lub pracowni immunologii transfuzjologicznej.

Rozporządzenie wprowadza też przepisy określające sposób prowadzenia dokumentacji medycznej dotyczącej leczenia krwią i jej składnikami oraz sposób zapewnienia dostępu do badań z zakresu immunologii transfuzjologicznej.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Więcej: http://www.dziennikustaw.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH