MZ tworzy Zespół ds. rozwiązań finansowych w służbie zdrowia

Z URZĘDU

Autor: MZ/rynekaptek.pl   17-10-2017, 10:23

MZ tworzy Zespół ds. rozwiązań finansowych w służbie zdrowia Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister Zdrowia wydał zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw systemowych rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia, przyszłości kadr medycznych i sposobu ich wynagradzania. Powstanie Zespołu zapowiedziała wcześniej premier Beata Szydło.

Minister Konstanty Radziwiłł podpisał w poniedziałek (16 października) zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw systemowych rozwiązań finansowych w ochronie zdrowia, przyszłości kadr medycznych i sposobu ich wynagradzania.

Ma on na celu opracowanie ostatecznego rozwiązania, które byłyby satysfakcjonujące dla pracowników sektora ochrony zdrowia, a jednocześnie uwzględniały możliwości budżetu państwa. Zdaniem resortu, konieczna jest ścisła współpraca z przedstawicielami środowiska medycznego.

Zespół opracuje propozycje rozwiązań, które mają poprawić sytuację kadr medycznych w Polsce. Zajmie się między innymi analizą możliwości dalszego zwiększania wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia oraz przeglądem funkcjonowania ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych

Przewodniczącym Zespołu została wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

W jego skład wejdą także przedstawiciele: Ministerstwa Rozwoju i Finansów, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia.

Do udziału w pracach Zespołu zostali zaproszeni też m.in. przedstawiciele Naczelnej Rady Lekarskiej, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Porozumienia Rezydentów OZZL, czy Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Zespół ma zakończyć prace do 15 grudnia 2017 r.

Więcej: http://dziennikmz.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH