MZ ws. warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   14-08-2017, 11:25

MZ ws. warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister Zdrowia wydał projekt znowelizowanego rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Zmiana wynika z wejścia w życie ustawy o sieci szpitali.

Jak uzasadnia resort, konieczność nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia z 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, wynika z wejścia w życie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, zwanej „ustawą o sieci szpitali”.

Ustawa o sieci szpitali wprowadziła do systemu opieki zdrowotnej nową instytucję prawną w postaci systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu leczenia szpitalnego.

Do PSZ zostaną włączone świadczenia z karesu m.in.: świadczeń wysokospecjalistycznych, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej realizowanej w przychodniach przyszpitalnych, programów leków oraz chemioterapii.

Powyższe powoduje konieczność dostosowania OWU do nowego modelu systemu opieki zdrowotnej m.in. poprzez dodanie warunków umów odnoszących się do sposobu rozliczania świadczeń w PSZ.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 października 2017 r. z wyjątkiem § 1 pkt. 2 lid. D, który wchodzi w życie z po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH