MZ zmiany ws. świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   12-05-2017, 12:20

MZ zmiany ws. świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister Zdrowia wydał projekt znowelizowanego rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego. Dotyczy on realizacji świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Proponowane w projekcie rozporządzenia zmiany mają na celu umożliwienie świadczeniodawcy realizującemu świadczenia w trybie hospitalizacji i hospitalizacji planowej, w lokalizacji udzielania świadczeń, świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Realizacja świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej może być łączona z realizacją świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w innych komórkach organizacyjnych świadczeniodawcy, z uwzględnieniem intensywności pracy innych komórek organizacyjnych.

Zmiany wynikają przede wszystkim z rozwiązań przyjętych w ustawie z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, tzw. ustawie o sieci szpitali, zgodnie z którymi (art. 55 ust. 3) świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NiŚOZ) są udzielane przez świadczeniodawców zakwalifikowanych do poziomów 1- 3 i 5 sieci szpitali.

Przewidziany w projekcie termin wejścia w życie rozporządzenia to dzień 1 lipca 2017 r.

Uwagi do projektu należy zgłaszać do 31 maja br.

Więcej: http://legislacja.rcl.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH