MZ zwiększa nakłady na refundację leków

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   08-08-2017, 14:15

MZ zwiększa nakłady na refundację leków Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister Zdrowia opublikował projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie podziału kwoty środków finansowych w 2017 r. stanowiącej wzrost całkowitego budżetu na refundację. Całkowity budżet na refundację wzrośnie o 669 mln zł.

Powyższa nowelizacja podyktowana jest projektowaną przez NFZ zmianą plany finansowego Funduszu na rok 2017, zakładającą zwiększenie całkowitego budżetu na refundację, a wynikającą ze zwiększenia nakładów NFZ na finansowanie innowacyjnych technologii lekowych.

W związku z powyższym, zachodzi konieczność zwiększenia całkowitego budżetu na refundację o kwotę 669 034 000 zł.

Dzięki zmianom w budżecie, nastąpił wzrost dofinansowania dotychczas nieobjętych refundację leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia i wyrobów medycznych, które nie mają swojego odpowiednika refundowanego w danym wskazaniu Na ten cel NFZ przeznaczy w tym roku o ponad 145 mln zł więcej (do 218 624 000 zł).

Wzrośnie też dopłata do refundacji w wybranych grupach limitowych wynikających ze zmian w Charakterystyce Produktu Leczniczego lub ze zmian praktyki klinicznej. Wzrost nastąpi o blisko 16 mln zł (do 24 mln zł).

Uwagi do projektu należy składać do 16 sierpnia 2017 roku.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH