Nagroda Nagroda ELSEVIER Research Impact Leaders dla GUMed

Z URZĘDU

Autor: GUMed/ rynekaptek.pl   28-11-2017, 14:46

Nagroda Nagroda ELSEVIER Research Impact Leaders dla GUMed Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Gdański Uniwersytet Medyczny został laureatem nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders Award 2017 w obszarze nauk o zdrowiu i medycznych.

Nagrodę odebrał rektor GUMed prof. Marcin Gruchała podczas uroczystej gali, która odbyła się w poniedziałek (27 listopada) w Warszawie w ramach konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a zarządzanie szkołą wyższą”.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polska Komisja Akredytacyjna i Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.

- Ta nagroda jest potwierdzeniem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju uczelni w zakresie działalności naukowej, badawczej i innowacyjnej. Niezmiernie cieszy, że publikacje naukowców Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego są jednymi z najczęściej cytowanych w prestiżowych czasopismach i w bezpośredni sposób wpływają na rozpoznawalność polskiej nauki na świecie - mówił rektor Gruchała.

Nagroda ELSEVIER Research Impact Leaders Award przyznawana jest od 2016 roku. Jej intencją jest promowanie wysokiej jakości badań naukowych i ich umiędzynarodowienie. Kapituła Nagrody brała pod uwagę wzrost liczby publikacji w uznanych czasopismach naukowych, publikacje z udziałem zagranicznych współautorów oraz wskaźnik cytowań w danej dziedzinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH