Nagroda Nagroda ELSEVIER Research Impact Leaders dla GUMed

Z URZĘDU

Autor: GUMed/ rynekaptek.pl   28-11-2017, 14:46

Nagroda Nagroda ELSEVIER Research Impact Leaders dla GUMed Nagroda ELSEVIER Research Impact Leaders Award przyznawana jest od 2016 roku (fot. archiwum)

Gdański Uniwersytet Medyczny został laureatem nagrody ELSEVIER Research Impact Leaders Award 2017 w obszarze nauk o zdrowiu i medycznych.

Nagrodę odebrał rektor GUMed prof. Marcin Gruchała podczas uroczystej gali, która odbyła się w poniedziałek (27 listopada) w Warszawie w ramach konferencji „Polskie uczelnie w światowej perspektywie. Rankingi a zarządzanie szkołą wyższą”.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Polska Komisja Akredytacyjna i Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”.

- Ta nagroda jest potwierdzeniem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju uczelni w zakresie działalności naukowej, badawczej i innowacyjnej. Niezmiernie cieszy, że publikacje naukowców Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego są jednymi z najczęściej cytowanych w prestiżowych czasopismach i w bezpośredni sposób wpływają na rozpoznawalność polskiej nauki na świecie - mówił rektor Gruchała.

Nagroda ELSEVIER Research Impact Leaders Award przyznawana jest od 2016 roku. Jej intencją jest promowanie wysokiej jakości badań naukowych i ich umiędzynarodowienie. Kapituła Nagrody brała pod uwagę wzrost liczby publikacji w uznanych czasopismach naukowych, publikacje z udziałem zagranicznych współautorów oraz wskaźnik cytowań w danej dziedzinie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH