NFZ: 989 - pod ten numer pierwszego dnia zadzwoniło 4 tys. osób

Z URZĘDU

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   17-12-2020, 15:32

NFZ: 989 - pod ten numer pierwszego dnia zadzwoniło 4 tys. osób Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W pierwszym dniu działania infolinii poświęconej szczepieniom przeciw SARS-CoV-2 odebrano ponad 4 tys. połączeń - przekazała PAP rzeczniczka prasowa Narodowego Funduszu Zdrowia Sylwia Wądrzyk.

- W ciągu pierwszego dnia działania infolinii odebrano ponad 4 tys. połączeń - podsumowała rzeczniczka. Dodała, że najczęściej dzwoniący chcieli wiedzieć, kiedy ruszą szczepienia, gdzie będą mogli się zaszczepić, czy konkretna choroba będzie przeciwskazaniem do szczepień oraz jakie są przeciwwskazania do szczepień.

Infolinia ruszyła w środę, 16 grudnia, w południe. Informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19 dostępne są pod numerem 989, a dla osób dzwoniących z zagranicy pod numerem (22) 62 62 989 oraz na stronie internetowej poświęconej temu zagadnieniu www.gov.pl/web/szczepimysie. Po 15 stycznia przez infolinię będzie można również zapisywać się na szczepienie.

Infolinia działa całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. Na pytania odpowiada blisko 500 konsultantów. Dostępna jest w czterech językach: polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Połączenie jest bezpłatne.

Dodatkowo w dni robocze, w godzinach 8.00-16.00, dostępny będzie również wideoczat na stronie gov.pl/szczepimysie. Pytania można również przesłać na adres: szczepionki@nfz.gov.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH