NFZ: nowe zarządzenie dot. opieki nad kobietą w ciąży

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   28-09-2017, 12:04

NFZ: nowe zarządzenie dot. opieki nad kobietą w ciąży Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezes NFZ wydał zmienione zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie. Dodano dwa produkty dotyczące żywienia dojelitowego przeznaczone dla wcześniaków do ukończenia 4 tygodnia życia.

Zmiany polegają przede wszystkim na ujednoliceniu wartości punktowej części produktów rozliczeniowych dotyczących świadczeń koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży KOC I z wartościami, jakie zostały wdrożone w zarządzeniu odnoszącym się do świadczeń koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży na II lub III poziomie opieki perinatalnej (KOC II/III) udzielanych od 1 października 2017 r.

Wprowadzono także dwa produkty dotyczące żywienia dojelitowego, dedykowane dla wcześniaków do ukończenia 4 tygodnia życia wieku korygowanego oraz chorych noworodków, które nie mogą być karmione piersią, do 4 tygodnia życia. Zmiana ta ma na celu uwzględnienie przepisów obwieszczenia Prezesa Agencji Technologii Medycznych i Taryfikacji z dnia 30 grudnia 2016 r. w sprawie taryf świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego.

Więcej: http://nfz.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH