NFZ: nowe zarządzenie dot. opieki nad kobietą w ciąży

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   28-09-2017, 12:04

NFZ: nowe zarządzenie dot. opieki nad kobietą w ciąży Zarządzenie dot. świadczeń zdrowotnych kontraktowanych odrębnie

Prezes NFZ wydał zmienione zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie. Dodano dwa produkty dotyczące żywienia dojelitowego przeznaczone dla wcześniaków do ukończenia 4 tygodnia życia.

Zmiany polegają przede wszystkim na ujednoliceniu wartości punktowej części produktów rozliczeniowych dotyczących świadczeń koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży KOC I z wartościami, jakie zostały wdrożone w zarządzeniu odnoszącym się do świadczeń koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży na II lub III poziomie opieki perinatalnej (KOC II/III) udzielanych od 1 października 2017 r.

Wprowadzono także dwa produkty dotyczące żywienia dojelitowego, dedykowane dla wcześniaków do ukończenia 4 tygodnia życia wieku korygowanego oraz chorych noworodków, które nie mogą być karmione piersią, do 4 tygodnia życia. Zmiana ta ma na celu uwzględnienie przepisów obwieszczenia Prezesa Agencji Technologii Medycznych i Taryfikacji z dnia 30 grudnia 2016 r. w sprawie taryf świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego.

Więcej: http://nfz.gov.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH