NFZ: nowy projekt zarządzenia dot. programów lekowych

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   02-11-2017, 09:39

NFZ: nowy projekt zarządzenia dot. programów lekowych Projekt dotyczący leczenia szpitalnego w zakresie programy zdrowotne (lekowe)

NFZ opublikował projekt zarządzenia dotyczący leczenia szpitalnego w zakresie - programy zdrowotne (lekowe). Zmiany polegają w szczególności na kwalifikacji i weryfikacji leczenia ciężkiej astmy alergicznej.

Jak informuje Fundusz, w związku z koniecznością dostosowania przepisów zarządzenia do aktualnego stanu prawnego, tj. do przepisów obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 25 października 2017 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 listopada 2017 r., Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawia w celu wyrażenia opinii projekt zarządzenia Prezesa NFZ zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy zdrowotne (lekowe).

Zmiany dotyczą doprecyzowania definicji dla współczynnika korygującego, w tym zmian zachodzących w katalogu ryczałtów za diagnostykę w programach lekowych oraz w katalogu leków refundowanych stosowanych w programach lekowych.

Opinie i uwagi do projektu zarządzenia można nadsyłać do Centrali Funduszu do dnia 14 listopada 2017 r. na adres e-mail: sekretariat.dgl@nfz.gov.pl

Więcej: http://nfz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH