NFZ o aptece w Kamieńsku: tu nie można realizować recept refundowanych

Z URZĘDU

Autor: NFZ/ rynekaptek.pl   04-12-2020, 12:03

NFZ o aptece w Kamieńsku: tu nie można realizować recept refundowanych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Krajowym Rejestrze Zezwoleń na Prowadzenie Aptek prowadzonym przez Łódzkiego WIF zamieszczono informację o tym, że wygasło zezwolenie na prowadzenie apteki „Dr Max” w Kamieńsku - informuje Wydział Gospodarki Lekami łódzkiego NFZ.

Komunikat NFZ jest pokłosiem sprawy apteki z Kamieńska. W opinii łódzkiego WIF w przypadku tej placówki doszło do przekroczenia limitu 1 procenta, dlatego inspektor farmaceutyczny zdecydował o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie apteki.

Ta jednak ponownie się otworzyła. Jej właściciel nie zgadza się z decyzją WIF. W konsekwencji łódzki inspektor złożył zawiadomienie o "możliwości popełnienia przestępstwa przez Cefarm Śląski, polegającego na prowadzeniu apteki Dr. Max w Kamieńsku bez wymaganego zezwolenia".

Teraz zareagował NFZ.

"W Krajowym Rejestrze Zezwoleń na Prowadzenie Aptek prowadzonym przez Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego zamieszczono informację o tym, że wygasło zezwolenie na prowadzenie apteki „Dr Max” przy ul. Juliusza Słowackiego 12/14 w Kamieńsku" - poinformował łódzki NFZ.

"Ustały zatem podstawy prawne do realizacji recept na leki refundowane w tej aptece - dodał.

Płatnik informuje, że recepty na refundowane leki pacjenci mogą zrealizować w aptece, która wykonuje umowę z NFZ: Apteka Remedium w Kamieńsku przy ul. Wieluńskiej 25.

Więcej: https://www.nfz-lodz.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH