NFZ o wielkości refundacji styczeń-październik 2020

Z URZĘDU

Autor: NFZ/ rynekaptek.pl   15-01-2021, 11:32

NFZ o wielkości refundacji styczeń-październik 2020 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Centrala NFZ podała informację o wielkości kwoty refundacji i pozostałych parametrów określonych w ustawie leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz jednostkowych wyrobów medycznych za okres styczeń-październik 2020 r.

Fundusz wyjaśnia, że począwszy od raportu za okres styczeń-wrzesień 2020 kwota refundacji w części dotyczące refundacji aptecznej obejmuje kwoty, o których mowa w art. 43a ust 3 oraz art. 43b ust. 7 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, czyli leki z listy 75+ i ciąża plus.

Zmiany procentowe wartości refundacji są wyliczone w odniesieniu do analogicznych wartości z poprzedniego okresu oraz poprzedniego roku, tj. również uwzględniających wyżej wymienione.

Informacja zawiera załączniki:

- Wartość refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych według kodów EAN (GTIN) za okres od stycznia do października 2020 r. – refundacja apteczna

- Wartość refundacji leków według kodów EAN (GTIN) za okres od stycznia do października 2020 r. – programy lekowe i chemioterapia

Więcej: https://zdrowedane.nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH