NFZ ostrzega: próbują wyłudzić dane osobowe drogą telefoniczną

Z URZĘDU

Autor: nfz-lodz.pl/rynekaptek.pl   18-08-2017, 09:54

NFZ ostrzega: próbują wyłudzić dane osobowe drogą telefoniczną ŁOW NFZ ostrzega przed oszustami, którzy wyłudzają dane osobowe drogą telefoniczną

Łódzki Odział Wojewódzki NFZ informuje o próbie nieuprawnionego pozyskania danych w postaci numeru telefonu do kierownika placówki udzielającej świadczeń przez anonimową osobę podającą się za pracownika Narodowego Funduszu Zdrowia.

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ ostrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Funduszu i informuje na swojej stronie o zasadach prowadzenia służbowych rozmów telefonicznych przez pracowników NFZ.

Apeluje zatem o szczególną czujność i ostrożność w razie odebrania telefonu z próbą wyłudzenia danych osobowych od osoby podającej się za pracownika Narodowego Funduszu Zdrowia.

Fundusz przypomina, że numer telefonu może być daną osobową podlegającą ochronie przewidzianej w ustawie o ochronie danych osobowych oraz w art. 159 i 169 ust. 1 i 3 Prawa telekomunikacyjnego.

Przypadki otrzymania podejrzanego telefonu z NFZ z próbą wyłudzenia danych osobowych można zgłaszać na adres: rzecznik@nfz-lodz.pl.

Więcej: http://www.nfz-lodz.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH