
NFZ poinformował o planowanym rozpoczęciu procesu polegającego na podpisywaniu umów na dostawy leków zawierających substancję czynną pegfilgrastimum z wykonawcami wyłonionymi we wspólnym postępowaniu.
Postępowanie zostało rozstrzygnięte 28 grudnia 2020 roku, 7 stycznia 2021 r. rozstrzygnięcie stało się prawomocne.
"Dlatego w najbliższych dniach planowane jest rozpoczęcie procesu polegającego na podpisywaniu umów na dostawy leków z wyłonionymi wykonawcami. Szczegółowe informacje odnośnie wykonawcy, z którym dany świadczeniodawca winien niezwłocznie zawrzeć umowę na dostawy leków zostaną przekazane przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie" - podał NFZ.
Płatnik dodaje, że w sytuacji, gdy dany świadczeniodawca zawarł umowę na dostawy leków zawierających substancję czynną pegfilgrastimum przed zamieszczeniem przez prezesa NFZ informacji o ogłoszeniu wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, dopuszczona jest jej dalsza realizacja jedynie w sytuacji, gdy cena jednostki leku nabywana w drodze omawianej umowy nie przekracza ceny jednostki leku nabywanego w wyniku przeprowadzonego wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Świadczeniodawcy, po podpisaniu umów z wykonawcą wskazanym przez Instytut Matki i Dziecka oraz ustaleniu daty rozpoczęcia dostaw, winni rozważyć konieczność rozwiązania dotychczas zawartych umów na dostawy leków zawierających pegfilgrastim.
Udzielanie świadczeń z wykorzystaniem leku nabytego w ramach wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie jednego miesiąca od zawarcia umowy z wykonawcą wybranym w wyniku przeprowadzenia wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Więcej: https://www.nfz.gov.pl
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych