NFZ: postępowanie na dostawy pegfilgrastimu rozstrzygnięte. Można podpisywać umowy

Z URZĘDU

Autor: NFZ/ rynekaptek.pl   21-01-2021, 09:31

NFZ: postępowanie na dostawy pegfilgrastimu rozstrzygnięte. Można podpisywać umowy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

NFZ poinformował o planowanym rozpoczęciu procesu polegającego na podpisywaniu umów na dostawy leków zawierających substancję czynną pegfilgrastimum z wykonawcami wyłonionymi we wspólnym postępowaniu.

Postępowanie zostało rozstrzygnięte 28 grudnia 2020 roku, 7 stycznia 2021 r. rozstrzygnięcie stało się prawomocne.

"Dlatego w najbliższych dniach planowane jest rozpoczęcie procesu polegającego na podpisywaniu umów na dostawy leków z wyłonionymi wykonawcami. Szczegółowe informacje odnośnie wykonawcy, z którym dany świadczeniodawca winien niezwłocznie zawrzeć umowę na dostawy leków zostaną przekazane przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie" - podał NFZ.

Płatnik dodaje, że w sytuacji, gdy dany świadczeniodawca zawarł umowę na dostawy leków zawierających substancję czynną pegfilgrastimum przed zamieszczeniem przez prezesa NFZ informacji o ogłoszeniu wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, dopuszczona jest jej dalsza realizacja jedynie w sytuacji, gdy cena jednostki leku nabywana w drodze omawianej umowy nie przekracza ceny jednostki  leku  nabywanego  w  wyniku  przeprowadzonego  wspólnego  postępowania  o udzielenie zamówienia publicznego.

Świadczeniodawcy, po podpisaniu umów z wykonawcą wskazanym przez Instytut Matki i Dziecka oraz ustaleniu daty rozpoczęcia dostaw, winni rozważyć konieczność rozwiązania dotychczas zawartych umów na dostawy leków zawierających pegfilgrastim.

Udzielanie świadczeń z wykorzystaniem leku nabytego w ramach wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie jednego miesiąca od zawarcia umowy z wykonawcą wybranym w wyniku przeprowadzenia wspólnego postępowania   o udzielenie zamówienia publicznego.

Więcej: https://www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH