NFZ: projekt dotyczący opieki ambulatoryjnej i szpitalnej

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   18-07-2017, 09:45

NFZ: projekt dotyczący opieki ambulatoryjnej i szpitalnej Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

NFZ opublikował projekt zarządzenia w sprawie określenia szczegółowych komunikatów sprawozdawczych XML dotyczących świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych.

Zmiany wprowadzane w zakresie komunikatu XML dotyczącego świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych w sprawie określenia szczegółowych komunikatów sprawozdawczych XML dotyczących świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych wynikają z potrzeby dostosowania systemów informatycznych NFZ do wymogów określonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 czerwca 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakresu niezbędnych informacji gromadzonych przez świadczeniodawców.

Jak wyjaśnia NFZ, wynikają też ze szczegółowego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych oraz w Zarządzeniu Prezesa Narodowego Fundusz Zdrowia Nr 23/2017/DSOZ z dnia 24 marca 2017 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne.

Opinie w sprawie przedmiotowego projektu należy przekazać w terminie do dnia 30 lipca 2017 r.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH