NFZ: projekt wprowadzający zmiany w dostępie do chemioterapii

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   14-08-2017, 10:17

NFZ: projekt wprowadzający zmiany w dostępie do chemioterapii Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezes NFZ przekazał do opiniowania projekt zarządzenia dotyczący leczenia szpitalnego z zakresu chemioterapia. Zmiany mają ma celu zapewnienie dostępu do leków stosowanych w ramach chemioterapii, a czasowo niedostępnych na terytorium Polski.

Jak informuje Fundusz, w związku z brakiem dostępności na polskim rynku produktów leczniczych: Vesanoid, tretinoinum, kapsułki miękkie 10 mg oraz Myocet, doxorubicinum liposomanum nonpegylatum, proszek, dyspersja i rozpuszczalnik do koncentratu do sporządzania dyspersji do infuzji, 50 mg, Minister Zdrowia wydał zgodę na stosowanie produktów leczniczych sprowadzanych w ramach importu docelowego.

Wobec powyższego, Centrala NFZ przedstawia w celu wyrażenia opinii projekt zarządzenia Prezesa Funduszu zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia.

Projekt wprowadzona zmiany w załączniku 1t do zarządzenia, określającego Katalog świadczeń dodatkowych - leczenie szpitalne – chemioterapia.

Zmiany wprowadzone niniejszym zarządzeniem wynikają z konieczności dostosowania przepisów zarządzenia do zapewnienia dostępu do leków stosowanych w ramach chemioterapii, a czasowo niedostępnych na terytorium Polski.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu podpisania, z mocą obowiązującą od dnia 12 lipca 2017 r.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH