NFZ: projekt z zakresu leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   30-05-2017, 14:48

NFZ: projekt z zakresu leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

NFZ wydał komunikat w związku z przekazaniem do opiniowania projektu zarządzenia Prezesa NFZ zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne.

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawia projekt zarządzenia Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne.

Zmiany wprowadzone niniejszym zarządzeniem zmieniającym zarządzenie Nr 58/2016/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne - świadczenia wysokospecjalistyczne związane są z planowanym wejściem w życie znowelizowanych przepisów ustawy o świadczeniach oraz wydanych na jej podstawie rozporządzeniach, wprowadzających regulacje dotyczące systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, zwanego dalej „systemem zabezpieczenia”.

Jak informuje Fundusz, ze względu na wiele uwag, zgłaszanych w procesie konsultowania projektów zarządzeń dostosowujących przepisy do nowych regulacji dotyczących systemu zabezpieczenia, w sprawie poszerzenia rodzajów świadczeń do zmiany wycen świadczeń, które mają na celu m.in. pokrycie zwiększonych kosztów pracy wynikających z realizacji przepisów ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz niektórych innych ustaw, podjęto decyzję o zmianie obszaru objętego ww. działaniem.

Jednocześnie z uwagi także na ograniczone środki w planie finansowym Funduszu proces ten rozłożono na dwa etapy, od 1 lipca br. oraz 1 października br., co pozwoli na zachowanie bezpieczeństwa finansowego płatnika.

Opinie w sprawie przedmiotowego projektu należy przekazywać w terminie do 13 czerwca 2017 r. na adres e-mail: sekretariat.dsoz@nfz.gov.pl.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH