NFZ: projekt zarządzenia dot. leczenia WZW C

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   01-09-2017, 08:08

NFZ: projekt zarządzenia dot. leczenia WZW C Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezes NFZ wydał projekt zarządzenia dotyczący leczenia szpitalnego w zakresie programów zdrowotnych (lekowych). Zmiany mają na celu zwiększenie dostępności do terapii dla pacjentów leczonych w ramach programu lekowego "Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C terapią bezinterferonową".

W związku z koniecznością zwiększenia dostępności do terapii dla pacjentów leczonych w ramach programu lekowego Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C terapią bezinterferonową oraz dostosowania przepisów zarządzenia do aktualnego stanu prawnego, tj. do przepisów obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 28 sierpnia 2017 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 września 2017 r., Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia przedstawia w celu wyrażenia opinii projekt zarządzenia Prezesa NFZ zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie programy zdrowotne (lekowe).

Zmiany polegają m.in. na:

„Dla świadczeniodawców udzielających świadczeń w zakresie programu lekowego Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C terapią bezinterferonową, wartość produktu rozliczeniowego z katalogu ryczałtów za diagnostykę w programach lekowych dla świadczenia o kodzie 5.08.08.0000079 Diagnostyka w programie leczenia przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C terapią bezinterferonową (ICD-10 B 18.2) korygowana jest o współczynnik 1,68.”;

„Całkowity koszt terapii danego pacjenta lekami finansowanymi w programie lekowym Leczenie przewlekłego wirusowego zapalenia wątroby typu C terapią bezinterferonową nie przekracza 27 000 zł.”

Opinie i uwagi do projektu zarządzenia można nadsyłać do Centrali Funduszu do dnia 14 września 2017 r. na adres e-mail: sekretariat.dgl@nfz.gov.pl.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH