NFZ przypomina: w tych przypadkach trzeba pamiętać o danych osobowych

Z URZĘDU

Autor: nfz-szczecin.pl/ rynekaptek.pl   07-12-2020, 09:35

NFZ przypomina: w tych przypadkach trzeba pamiętać o danych osobowych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jednym z nowych wymogów podczas składania dokumentów wymaganych przy zawieraniu umowy na refundację leków oraz przy zmianie kierownika apteki, jest złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych - przypomina oddział NFZ w Szczecinie.

Podstawą do zawarcia umowy na refundację leków jest Zarządzenie Nr 94/2011/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 19 grudnia 2011 r. w sprawie warunków postępowania dotyczących zawarcia umowy na wydawanie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na recepty (ze zm.).

W listopadzie br. szef NFZ wydał zarządzenie Nr 182/2020/DGL z dnia 13.11.2020 r. zmieniające zarządzenie w sprawie warunków postępowania dotyczących zawarcia umowy na wydawanie refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na recepty.

Zgodnie ze zmianą, wśród dokumentów wymaganych przy zawieraniu umowy o wydawanie refundowanych leków oraz wymaganych przy zmianie kierownika apteki, potrzebne jest dołączenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Więcej: http://www.nfz-szczecin.pl

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH