NFZ ws. podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   11-08-2017, 12:19

NFZ ws. podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezes NFZ wydał zarządzenie w sprawie szczegółowych warunków umów w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Zarządzenie z 10 sierpnia 2017 r. określa szczegółowe warunki umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawieranej w ramach systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotne.

Określa także zasady udzielania, sprawozdawania i rozliczania świadczeń finansowanych ryczałtem PSZ. Jak czytamy, wartość ryczałtu PSZ na pierwszy okres rozliczeniowy wyliczana jest zgodnie z przepisami rozporządzenia ministra właściwego do spraw zdrowia wydanego na podstawie art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Zarządzenie określa również zasady realizacji, sprawozdawania i rozliczania świadczeń, które podlegają odrębnemu finansowaniu w ramach kwoty zobowiązania.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia i stosuje się do świadczeń udzielanych od dnia 1 października 2017 r.

Więcej: http://nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH