NFZ ws. recept refundowanych zawierających identyfikator REGON

Z URZĘDU

Autor: LOIA/rynekaptek.pl   16-10-2017, 12:05

NFZ ws. recept refundowanych zawierających identyfikator REGON Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

NFZ przypomina, jak prawidłowo sprawozdawać w komunikacie LEK dane dotyczące świadczeniodawcy, u którego wystawiono receptę refundowaną.

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że w związku ze zmianami wynikającymi z wprowadzenia z dniem 1 października 2017 r. realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w ramach systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w szczególności nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, w obiegu znajdują się recepty refundowane mogące zawierać identyfikator REGON, zarówno świadczeniodawcy, który ma podpisaną umowę z Funduszem, jak i podwykonawcy który udzielił świadczenia zdrowotnego.

Fundusz wyjaśnia, iż możliwe jest także wykazanie obu numerów identyfikacyjnych REGON jednocześnie (np. w nagłówku recepty). Realizacja wystawionych w ten sposób recept nie będzie kwestionowana.

W związku z powyższym, w okresie przejściowym tj. do dnia 31 grudnia 2017 r., dopuszcza się przekazywanie w komunikacie elektronicznym LEK zamienne numeru REGON świadczeniodawcy lub numeru REGON podwykonawcy.

NFZ wskazuje, że za prawidłowe należy więc uznać przekazywanie w elemencie: miejsce-wystawienia-recepty, atrybucie typ - wartości „R” oraz w elemencie miejsce-wystawienia-recepty, atrybucie id-miejsca - numer REGON świadczeniodawcy lub numer REGON podwykonawcy.

Więcej: https://www.loia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH