NFZ ws. świadczeń kontraktowanych odrębnie

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   19-10-2017, 08:02

NFZ ws. świadczeń kontraktowanych odrębnie Zarządzenie NFZ

NFZ wydał zmienione zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie. Zarządzenie wprowadza do systemu nowe świadczenie gwarantowane.

To samo zarządzenie zostało wydane także w sprawie zmiany zarządzenia zmieniającego zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie

Przedmiotowa nowelizacja rozporządzenia wprowadziła do systemu opieki zdrowotnej nowe świadczenie gwarantowane: „hemodializa z zapewnieniem 24-godzinnego dyżuru”.

W związku z powyższym, w zarządzeniu Nr 73/2016/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia obok istniejącego zakresu świadczeń „hemodializoterapia”, dodano nowy zakres: „hemodializoterapia - z zapewnieniem 24-godzinnego dyżuru”.

Celem wprowadzanych zmian jest dostosowanie treści zarządzenia Nr 73/2016/DSOZ do ww. rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Więcej: http://www.nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH