NFZ: zarządzenie dot. prawidłowego rozliczenia świadczeń

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   02-10-2017, 08:42

NFZ: zarządzenie dot. prawidłowego rozliczenia  świadczeń Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezes NFZ wydał zmienione zarządzenie ws. szczegółowych komunikatów XML dot. przekazywania w formie elektronicznej danych zawartych w fakturze, rachunku lub nocie oraz rozliczania świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych, zaopatrzenia w wyroby medyczne wydawane na zlecenie oraz deklaracji POZ/KAOS.

Zgodnie z zarządzeniem, przyjmuje się szczegółowe komunikaty sprawozdawcze tworzone przy użyciu języka XML, stosowane do wymiany informacji pomiędzy świadczeniodawcami, a Narodowym Funduszem Zdrowia dotyczące:

- przekazywania w formie elektronicznej danych zawartych w fakturze, rachunku lub nocie;
- rozliczania świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych, zaopatrzenia w wyroby medyczne wydawane na zlecenie oraz rozliczania deklaracji POZ/KAOS.

Komunikat sprawozdawczy, ma zastosowanie do faktur, rachunków lub korekt przekazywanych w formie papierowej przez świadczeniodawców do oddziałów wojewódzkich NFZ dotyczących okresów sprawozdawczych, począwszy od stycznia 2014 r., oraz do rozliczania świadczeń udzielonych w roku 2013.

Komunikat ma również zastosowanie do faktur, rachunków lub korekt przekazywanych od dnia 1 października 2017 r. w formie papierowej przez świadczeniodawców zakwalifikowanych do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 października 2017 r.

Więcej: http://nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH