Nieaktualny numer PWZ? Prośba NFZ o aneksowanie umowy

Z URZĘDU

Autor: LOIA/ rynekaptek.pl   24-08-2017, 11:15

Nieaktualny numer PWZ? Prośba NFZ o aneksowanie umowy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Lubelska OIA przedstawiła komunikat NFZ dla aptek/punktów aptecznych w sprawie aneksowania umów na wydawanie refundowanego leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobu medycznego na receptę.

NFZ informuje, że w związku z ujednoliceniem numerów praw wykonywania zawodu farmaceuty aneksowane będą umowy na wydawanie refundowanego leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobu medycznego na receptę zawarte pomiędzy Lubelskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ a podmiotem prowadzącym aptekę/punkt apteczny.

Dlatego apteki/punkty apteczne, które w umowie lub aneksie mają zamieszczony nieaktualny „stary” (tj. XX/XX/XX) numer prawa wykonywania zawodu kierownika będą proszone o aneksowanie tych umów.

Aby to zrobić, należy zalogować się na Portalu SZOI i dokonać zmiany numeru prawa wykonywania zawodu farmaceuty dla kierownika w Formularzu zmiany danych – działalność (wejście poprzez Potencjał-Podmiot/Działalność-Dane podmiotu/działalności-Działalność-Edytuj dane działalności).

Potem należy wypełnić wniosek o aneks do umowy na realizację recept w związku ze zmianą NPWZ farmaceuty kierownika apteki/punktu aptecznego.

Do wypełnionego wniosku należy dołączyć, potwierdzoną za zgodność z oryginałem, kserokopię prawa wykonywania zawodu farmaceuty (nowy numer powinien być potwierdzony odpowiednią adnotacją przez Okręgową Izbę Aptekarską i przekazać osobiście lub listownie do siedziby Lubelskiego OW NFZ.

Po rozpatrzeniu wniosku będą przygotowane aneksy i zostaną one udostępnione na Portalu Świadczeniodawcy SZOI w celu wydrukowania i podpisania przez osoby uprawnione.

Więcej: https://www.loia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH