NIL postuluje: bezpłatna szczepionka p/ grypie dla całego personelu medycznego

Z URZĘDU

Autor: NIL/ rynekaptek.pl   07-10-2020, 10:03

NIL postuluje: bezpłatna szczepionka p/ grypie dla całego personelu medycznego Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja zwrócił się do Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego z prośbą o jej rozszerzenie na wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów, w tym również wykonujących zawód poza systemem publicznej opieki zdrowotnej.

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski podjął decyzję o zabezpieczeniu dostępu do bezpłatnej szczepionki przeciw grypie dla osób udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, jak również farmaceutów i techników farmaceutycznych.

Zapotrzebowanie na preparat mogą zgłaszać wszystkie podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej oraz apteki i punkty apteczne, które nie nabędą szczepionek przeciw grypie dla pracowników.

W związku z tą akcją, prezes NRL, Andrzej Matyja zwrócił się do Ministra Zdrowia z prośbą o jej rozszerzenie na wszystkich lekarzy i lekarzy dentystów, w tym również wykonujących zawód poza systemem publicznej opieki zdrowotnej.

W opinii prezesa NRL ta inicjatywa powinna obejmować lekarzy i lekarzy dentystów udzielających świadczeń zdrowotnych bez względu na sposób finansowania tych świadczeń, w tym również lekarzy orzeczników ZUS.

Więcej: https://nil.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH