Od 1 lipca zmiany w Pharmakopei Europejskiej

Z URZĘDU

Autor: URPL   24-06-2021, 18:02

Od 1 lipca zmiany w Pharmakopei Europejskiej Do informacji dołączono tabelę zawierającą tytuły tekstów podstawowych (rozdziałów), monografii ogólnych i monografii szczegółowych zawartych w Suplemencie 10.5 do Farmakopei Europejskiej Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Suplement 10.5 do Farmakopei Europejskiej (Ph. Eur.) wydanie dziesiąte wprowadza uzupełnienia i zmiany do Ph. Eur. od 1 lipca 2021 roku - poinformował URPL.

Prezes URPL przekazał informację w sprawie zawartości Suplementu 10.5 do dziesiątego wydania Farmakopei Europejskiej.

Suplement 10.5 do Farmakopei Europejskiej (Ph. Eur.) wydanie dziesiąte wprowadza uzupełnienia i zmiany do Ph. Eur., które stają się obowiązujące w państwach stosujących Farmakopeę Europejską w tym w Rzeczpospolitej Polskiej, od dnia 1 lipca 2021 r., na podstawie Rezolucji Rady Europy (Council of Europe, European Committee on Pharmaceuticals and Pharmaceutical Care (CD-P-PH)) AP-CPH (20) 2.

Do informacji dołączono tabelę zawierającą tytuły tekstów podstawowych (rozdziałów), monografii ogólnych i monografii szczegółowych zawartych w Suplemencie 10.5 do Farmakopei Europejskiej.

Nazewnictwo podane jest w języku łacińskim, angielskim, francuskim i polskim. Przy tytułach, w górnym indeksie, umieszczono oznakowania dotyczące rodzaju wprowadzanego do tekstu Suplementu 10.5 Ph. Eur. uzupełnienia lub zmiany.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

DO POBRANIA


comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH