Od nowego roku zmiany w rozliczeniach ZUS

Z URZĘDU

Autor: Pomorsko-Kujawska OIA/rynekaptek.pl   03-11-2017, 16:00

Od nowego roku zmiany w rozliczeniach ZUS Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pomorsko - Kujawska OIA przekazuje niezbędne informacje oraz wyjaśnienia związane ze zmianami w rozliczeniach, jakie w ZUS nastąpią po 1 stycznia 2018 roku.

Od 1 stycznia 2018 r. zmieni się sposób rozliczania i opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych. Od tego dnia wszystkie składki, bez względu na okres którego dotyczą, trzeba wpłacać na indywidualny numer rachunku składkowego.

Jeśli płatnik nie będzie znał swojego numeru rachunku składkowego, nie opłaci składek w 2018 r., gdyż dotychczasowe rachunki będą zamknięte. Informację o numerze tego rachunku płatnik składek dostanie z ZUS listem poleconym w czwartym kwartale 2017 r., dlatego należy zgłosić do ZUS aktualny adres zamieszkania.

Izba zwraca uwagę, że informację o numerze swojego rachunku składkowego ZUS wysyła listem poleconym, na adres wskazany w dokumentacji zgłoszeniowej. Jeśli do końca tego roku nie otrzymamy listu albo zgubimy go, to możemy zgłosić się do placówki ZUS po duplikat wydruku, lub zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS.

Izba podaje również link do strony ZUS: www.zus.pl/eskladka, gdzie pod tekstem o e-składce zamieszczone są również linki do elektronicznych szkoleń.

Więcej: http://www.bydgoszcz.oia.org.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH