OIA w Łodzi ws. wydawania zezwoleń dla kierowników aptek

Z URZĘDU

Autor: OIA w Łodzi/rynekaptek.pl   10-08-2017, 08:48

OIA w Łodzi ws. wydawania zezwoleń dla kierowników aptek Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W związku z podpisanym porozumieniem między NIA a GIF dotyczącym wydawania zezwoleń na prowadzenie apteki rękojmii dla kierowników Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi wydała komunikat skierowany do farmaceutów ubiegających się o stanowisko kierownika apteki.W związku z podpisanym porozumieniem między NIA a GIF w sprawie zasad współdziałania przy wydawaniu opinii w sprawach udzielania i cofania zezwoleń na prowadzenie aptek ogólnodostępnych oraz ustanawiania i zmiany kierowników aptek, Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi informuje, iż celem przyśpieszenia uzyskania uchwały Okręgowej Rady Aptekarskiej w Łodzi o udzieleniu kierownikowi działającej już apteki rękojmi, deklaruje gotowość przyjmowania niezbędnych w tym przedmiocie dokumentów i przedłożenia sprawy na posiedzeniu Rady Aptekarskiej celem zaopiniowania.

Izba wyjaśnia, że odbiór dokumentów wraz z treścią uchwały następowałyby przez zainteresowaną osobę w siedzibie OIA w Łodzi.

Powyższa propozycja nie wyklucza możliwości złożenia dokumentów bezpośrednio w do Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Łodzi, który zgodnie z treścią porozumienia, prześle wniosek o udzielenie rękojmi kierownikowi apteki do łódzkiej OIA.

Izba podkreśla, że zadeklarowana gotowość dotyczy wyłącznie zmian na stanowisku kierownika działającej już apteki ogólnodostępnej.

W przypadku ubiegania się o uzyskanie rękojmi dla kierownika nowo otwieranej apteki ogólnodostępnej – wszelkie dokumenty należy składać do Łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.

Porozumienie

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH