Opolszczyzna: w tych placówkach technik i farmaceuta może zaszczepić się p/grypie

Z URZĘDU

Autor: NFZ Opole/ rynekaptek.pl   17-09-2020, 15:03

Opolszczyzna: w tych placówkach technik i farmaceuta może zaszczepić się p/grypie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Opolski OW NFZ w Opolu informuje, że zawarł pierwsze umowy z podmiotami leczniczymi na szczepienia ochronne przeciw grypie dla farmaceutów i techników farmaceutycznych wykonujących zawód medyczny w aptece lub punkcie aptecznym.

Podmiot leczniczy, z którym została zawarta umowa na realizację szczepień jest zobowiązany do uzyskania na piśmie zgody osoby uprawnionej, której zostało wykonane szczepienie na udostępnienie przez podmiot Narodowemu Funduszowi Zdrowia i przetwarzanie przez NFZ oraz Ministra Zdrowia, informacji o osobie uprawnionej w szczególności danych: imię i nazwisko, numer PESEL, a w przypadku jego braku seria i numer dokumentu tożsamości, numer prawa wykonywania zawodu, w przypadku zawodów, w których jest nadawany.

Podmiot leczniczy, z którym została zawarta umowa na realizację szczepień jest ponadto zobowiązany do uzyskania od farmaceuty lub technika farmacji oświadczenia potwierdzającego wykonywanie zawodu w aptece lub punkcie aptecznym.

W przypadku chęci uzyskania szczepień przeciwko grypie przez farmaceutów lub techników farmaceutycznych wykonujących zawód w punkcie aptecznym jest zalecany uprzedni kontakt z podmiotami leczniczymi w celu ustalenia szczegółów, dotyczących realizacji szczepień przeciwko grypie.

Informacja zawiera też wykaz podmiotów wykonujących szczepienia. 

Więcej: http://www.nfz-opole.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH