Ostrzeżenie: kannabionoidy w olejku konopnym

Z URZĘDU

Autor: GIS   05-05-2021, 14:55

Ostrzeżenie: kannabionoidy w olejku konopnym GIS otrzega przed substancją, której nie powinno być w suplemencie (fot. GIS)

W olejku konopnym stwierdzono niedozwolony ekstrakt z konopi włóknistych. Badanie laboratoryjne próbek produktu potwierdziło obecność kannabionoidów w produkcie.

W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono w obrocie produkty pn. PREMIUM QUALITY HEMP OIL, olejek konopny 10%, 5 ml i 10 ml oraz PREMIUM QUALITY HEMP OIL, dietary supplement, (olejek konopny) 5% CBD, 5 ml i 10 ml zawierające niedozwolony ekstrakt CO2 z konopi włóknistych.

Badanie laboratoryjne próbek produktu potwierdziło obecność kannabionoidów w produkcie, w tym zawartość Δ9-THC wynoszącą 0,9 g/kg i 1,5 g/kg w ww. olejku konopnym 5% CBD oraz 1,2 g/kg w olejku konopnym 10%.

Zgodnie z oceną ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny niniejsze produkty należy uznać za niedopuszczony do spożycia przez ludzi i mogący stwarzać istotne ryzyko dla zdrowia konsumentów.

Wszystkie partie wskazanych produktów podlegają wycofaniu.

Producentem suplementu jest Intenson Europe Sp. z o.o. z Karczewa.

Firma wstrzymała również wprowadzenie do obrotu produktów z końcem stycznia 2021 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH