OW NFZ: bezpłatne szczepienia p/grypie dla farmaceutów i techników

Z URZĘDU

Autor: NFZ/rynekaptek.pl   02-09-2020, 10:22

OW NFZ: bezpłatne szczepienia p/grypie dla farmaceutów i techników Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia wydał komunikat skierowany do farmaceutów i techników farmaceutycznych dotyczący bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.

Małopolski OW NFZ informuje, że zgodnie z poleceniem Ministra Zdrowia będą zawierane umowy z podmiotami leczniczymi wykonującymi działalność leczniczą na przekazanie środków finansowych z przeznaczeniem na szczepienia ochronne przeciw grypie osobom uczestniczącym w udzielaniu świadczeń w tych podmiotach oraz farmaceutom i technikom farmaceutycznym wykonującym zawód medyczny w aptece lub punkcie aptecznym.

Szczepienia będą wykonywane nieodpłatnie w podmiotach leczniczych, których wykaz będzie publikowany na stronie internetowej Oddziału i na bieżąco aktualizowany.

Dodatkowo Fundusz informuje, że podmiot leczniczy wykonujący szczepienia jest zobowiązany do:

- uzyskania zgody na piśmie osoby, u której zostało wykonane szczepienie, na udostępnienie przez podmiot NFZ i przetwarzanie przez ten Fundusz oraz ministra właściwego do spraw zdrowia informacji o osobie uprawnionej oraz o wykonaniu szczepienia, w tym dokumentacji medycznej w tym zakresie,
- uzyskania od farmaceuty lub technika farmacji oświadczenia potwierdzającego wykonywanie zawodu w aptece lub punkcie aptecznym.

Więcej: nfz-krakow.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH