Petycja: lekarze traktują kalendarz szczepień jak nakaz

Z URZĘDU

Autor: MZ/rynekaptek.pl   20-09-2017, 10:11

Petycja: lekarze traktują kalendarz szczepień jak nakaz Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do Kancelarii Prezydenta RP wpłynęła petycja ws. podjęcia przez głowę państwa inicjatywny ustawodawczej "w sprawie zmiany systemu szczepień obowiązkowych i ochronę rodzin i dzieci przed nierzetelnymi lekarzami oraz sanepidem”.

Autor petycji pisze, iż w wyniku „niedbalstwa oraz narażenie na utratę zdrowia”, poprzez podanie dziecku szczepionki, u dziecka doszło do obniżenia napięcia mięśni oraz opóźnienia w rozwoju.

"Córka miała podaną szczepionkę po mimo moich uwag i wątpliwości w ciągu 2 tygodni od przebytego zapalenia płuc i hospitalizacji w szpitalu" - napisał autor petycji.

Jak dalej wskazuje, obecnie większość lekarzy pediatrów, „kieruje się kalendarzem szczepień obowiązkowych traktując to jak nakaz, a niestety przestają mieć na uwadze dobro dzieci poprzez indywidualne podejście do różnych przypadków zdrowotnych”.

W związku z powyższym, autor domaga się wprowadzenia w trybie pilnym zmian w prawie dot. szczepień ochronnych dla dzieci lub dobrowolności tych szczepień, w tym także możliwości rezygnacji z obowiązku szczepień ochronnych dzieci, u których wystąpił NOP, zwłaszcza przypadek ciężkiego NOP-u.

Autor uważa, że system szczepień ochronnych przyczynia się do błędnych decyzji niektórych lekarzy pediatrów, którzy kierując się kalendarzem szczepień obowiązkowych, nie rozpatrują indywidualnych przypadków niemowląt i dzieci.

W jego ocenie, że lekarze, którzy narazili dziecko na utratę zdrowia, powinni zostać zawieszeni w prawie wykonywania zawodu na okres 1 roku, a po upływie tego czasu, powinni ponownie przystąpić do egzaminów z wiedzy medycznej i pediatrii, gdyż - jak czytamy we wniosku - ich brak wiedzy stwarza zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci.

Więcej: http://www.bip.mz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH