Petycja: lekarze traktują kalendarz szczepień jak nakaz

Z URZĘDU

Autor: MZ/rynekaptek.pl   20-09-2017, 10:11

Petycja: lekarze traktują kalendarz szczepień jak nakaz Do prezydenta została skierowana petycja ws. zmiany systemu szczepień obowiązkowych

Do Kancelarii Prezydenta RP wpłynęła petycja ws. podjęcia przez głowę państwa inicjatywny ustawodawczej "w sprawie zmiany systemu szczepień obowiązkowych i ochronę rodzin i dzieci przed nierzetelnymi lekarzami oraz sanepidem”.

Autor petycji pisze, iż w wyniku „niedbalstwa oraz narażenie na utratę zdrowia”, poprzez podanie dziecku szczepionki, u dziecka doszło do obniżenia napięcia mięśni oraz opóźnienia w rozwoju.

"Córka miała podaną szczepionkę po mimo moich uwag i wątpliwości w ciągu 2 tygodni od przebytego zapalenia płuc i hospitalizacji w szpitalu" - napisał autor petycji.

Jak dalej wskazuje, obecnie większość lekarzy pediatrów, „kieruje się kalendarzem szczepień obowiązkowych traktując to jak nakaz, a niestety przestają mieć na uwadze dobro dzieci poprzez indywidualne podejście do różnych przypadków zdrowotnych”.

W związku z powyższym, autor domaga się wprowadzenia w trybie pilnym zmian w prawie dot. szczepień ochronnych dla dzieci lub dobrowolności tych szczepień, w tym także możliwości rezygnacji z obowiązku szczepień ochronnych dzieci, u których wystąpił NOP, zwłaszcza przypadek ciężkiego NOP-u.

Autor uważa, że system szczepień ochronnych przyczynia się do błędnych decyzji niektórych lekarzy pediatrów, którzy kierując się kalendarzem szczepień obowiązkowych, nie rozpatrują indywidualnych przypadków niemowląt i dzieci.

W jego ocenie, że lekarze, którzy narazili dziecko na utratę zdrowia, powinni zostać zawieszeni w prawie wykonywania zawodu na okres 1 roku, a po upływie tego czasu, powinni ponownie przystąpić do egzaminów z wiedzy medycznej i pediatrii, gdyż - jak czytamy we wniosku - ich brak wiedzy stwarza zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci.

Więcej: http://www.bip.mz.gov.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH