Petycja ws. całkowitego dofinansowania aparatów słuchowych

Z URZĘDU

Autor: MZ/rynekaptek.pl   24-11-2017, 16:00

Petycja ws. całkowitego dofinansowania aparatów słuchowych Autor petycji chce zmiany w rozporządzeniu dot. wyrobów medycznych (Fot. Archiwum)

Do Kancelarii Prezydenta skierowano petycję z prośbą o podjęcie inicjatywy ustawodawczej w sprawie wyrobów medycznych. Chodzi o zapewnienie osobom głuchym i niedosłyszącym 100 procent dofinansowania na aparaty słuchowe.

Do Biura Dialogu i Korespondencji Kancelarii Prezydenta przesłano petycję, której przedmiotem jest zmiana w prawie w postaci nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia z 6 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

Chodzi o wprowadzenie zmian do ww. rozporządzenia, aby zapewnić osobom głuchym i niedosłyszącym 100 proc. dofinansowania na aparaty słuchowe.

Jak napisano w petycji, „implanty słuchowe są w całości refundowane przez NFZ, czyli takie osoby są na lepszej pozycji niż osoby aparatowane, które ubiegają się o dofinansowanie z NFZ na aparaty słuchowe i otrzymują o wiele niższe dofinansowanie na ich zakup”.

Autor petycji wskazuje też, że są w Polsce powiaty, gdzie brakuje środków na dofinansowanie tych wyrobów.

Więcej: http://www.bip.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH