Podstępem ukradła kosmetyki - ostrzeżenie dla aptek

Z URZĘDU

Autor: OIAB/rynekaptek.pl   11-04-2017, 15:30

Podstępem ukradła kosmetyki - ostrzeżenie dla aptek Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ostatnich dniach dokonano w jednej z białostockich aptek, w części samoobsługowej, kradzieży kosmetyków – informuje OIA w Białymstoku i prosi o wzmożoną czujność.

Izba otrzymał już kilka zawiadomień o kradzieżach w części samoobsługowej aptek.

Białostocka OIA opisuje jak doszło do zdarzenia:

„Kradzieży dokonała prawdopodobnie ucharakteryzowana młoda kobieta (w peruce koloru blond), która weszła do apteki z małym dzieckiem w wózku. Po dokonaniu wyboru produktów do pozorowanego zakupu, okazało się, że  "zapomniała" karty płatniczej i nie dysponowała gotówką.

W międzyczasie ,,wykonała" telefon do męża i po prosiła o przyjazd do apteki w celu dokonania zapłaty. ,,Oczekując" na przyjazd męża dokonała kradzieży produktów kosmetycznych (na kwotę ok. 1000 zł), poruszając się po aptece i ,,pakując" je do wózka, torby, płaszcza, a jednocześnie zagadując pracowników apteki, tym samym sprytnie odwracając uwagę personelu od swojej osoby. Po pewnym czasie pod byle pozorem wyszła na chwilę na zewnątrz apteki i już nie wróciła.”

Izba podaje, że taka sytuacja zdarzyła się w powyższej aptece prawdopodobnie nie po raz pierwszy.

Podmiot prowadzący aptekę poinformował policję.

Biuro OIA w Białymstoku prosi personel aptek o wzmożenie czujności wobec klientów dokonujących zakupów w części samoobsługowej aptek.

Więcej: http://oiab.com.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH