Porozumienie między inspekcjami ws. bezpieczeństwa zdrowia ludzi i zwierząt

Z URZĘDU

Autor: GIF/ rynekaptek.pl   14-10-2020, 09:31

Porozumienie między inspekcjami ws. bezpieczeństwa zdrowia ludzi i zwierząt Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Główny Inspektor Farmaceutyczny, Paweł Piotrowski i Główny Lekarz Weterynarii, Bogdan Konopka podpisali porozumienie o współpracy.

Celem zawartego 12 października porozumienia jest wzmocnienie nadzoru nad wytwarzaniem i obrotem produktami leczniczymi.

Porozumienie określa zasady współpracy GIF i GIW, w szczególności w zakresie wymiany danych, informacji i doświadczeń o istotnym znaczeniu dla eliminowania negatywnych zjawisk oraz zagrożeń w zakresie realizowanych ustawowych zadań obydwu organów.

W ramach współpracy planowane są również wspólne konferencje, seminaria i warsztaty oraz szkolenia w ramach doskonalenia zawodowego pracowników Inspekcji Farmaceutycznej i Weterynaryjnej.

- Kompleksowy nadzór nad rynkiem substancji odurzających i psychotropowych to kolejny krok w kierunku wyeliminowania nieprawidłowości na rynku, z którymi borykały się obie Inspekcje – powiedział Paweł Piotrowski.

- Bliska współpraca pomiędzy naszymi instytucjami to większe bezpieczeństwo zdrowia oraz życia ludzi i zwierząt -  podsumował Bogdan Konopka.

Więcej: www.gov.pl/web/gif/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH