Premier ogłosi procedurę szczepień przeciw COVID-19

Z URZĘDU

Autor: PAP/ rynekaptek.pl   04-12-2020, 08:31

Premier ogłosi procedurę szczepień przeciw COVID-19 Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W piątek, 4 grudnia przed południem - zgodnie z zapowiedzią szefa KPRM Michała Dworczyka - odbędzie się konferencja, podczas której ma zostać ogłoszona procedura szczepień przeciw COVID-19.

Szef KPRM w rozmowie z "Super Expressem" zapowiedział też, że zostanie uruchomiony na stronie NFZ formularz zgłoszeniowy dla wszystkich podmiotów leczniczych, które chcą brać udział w procedurze szczepień.

2 grudnia premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd zamówił już 45 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 . Jak zapewnił, szczepienia będą darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. Szczepienia - zgodnie z informacjami przedstawionymi przez szefa rządu - mają być prowadzone najpierw wśród pracowników służb medycznych, mieszkańców domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, żołnierzy oraz osób starszych, powyżej 65. roku życia.

Proces szczepienia ma rozpocząć się od rejestracji online lub metodą tradycyjną, zgłoszenia się do punktu szczepień, zaszczepienia oraz zgłoszenie się po 21 dniach na powtórzenie szczepienia.

Kancelaria premiera poinformowała, że szczepienia przeciw COVID-19 prowadzone będą w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, innych stacjonarnych placówkach medycznych, mobilnych zespołach szczepiących oraz we wspomnianych centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych.

Szpitale rezerwowe mają uzupełnić sieć punktów szczepień, które według deklaracji premiera organizowane będą we wszystkich gminach w Polsce.

3 grudnia natomiast szef rządu poinformował, że szczepienia rozpoczną się "pewnie od lutego, może od marca".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH