Prezes NRA o samorządności zawodowej farmaceutów

Z URZĘDU

Autor: OIA w Łodzi/rynekaptek.pl   15-11-2017, 10:06

Prezes NRA o samorządności zawodowej farmaceutów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przedstawiciele samorządów wyrażają przekonanie, iż samorządność zawodowa będzie wzmacniana i pozostanie pod opieką państwa. Jaka jest w tym obszarze rola farmaceutów?

"Samorządy dla wolności. Wolność dla samorządów" - pod takim hasłem odbywała się 14 listopada w Łodzi konferencja samorządów zawodów zaufania publicznego zrzeszonych w Łódzkim Porozumieniu Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego.

W konferencji uczestniczyli farmaceuci reprezentujący Okręgową Radę Aptekarską w Łodzi z gościnnym udziałem prezes NRA, Elżbiety Piotrowskiej-Rutkowskiej.

Wystąpienie prezes NRA dotyczyło koncepcji ochrony zdrowia publicznego, która jest realizowana przez wszystkich przedstawicieli zawodów medycznych, w tym farmaceutów. Poza tym szefowa Izby przedstawiła rolę farmaceutów szpitalnych oraz aptekarzy pracujących w aptekach ogólnodostępnych w systemie opieki zdrowotnej oraz ich wkład na rzecz profilaktyki zdrowia oraz jego ratowania.

Z kolei zebrani na konferencji przedstawiciele Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego przyjęli wspólne stanowisko dotyczące wolności i niezależności samorządów skierowane do członków samorządów, społeczeństwa i rządzących, iż "samorządność zawodowa jest jednym z fundamentów demokratycznego, obywatelskiego i nowoczesnego społeczeństwa oraz porządku ustrojowego".

Przedstawiciele samorządów wyrazili przekonanie, iż "samorządność zawodowa będzie wzmacniana i pozostanie pod opieką państwa, albowiem jest ona najlepszym gwarantem właściwego sprawowania pieczy nad należytym wykonywaniem zawodu dla ochrony interesu publicznego".

Więcej: http://oia.lodz.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH