Producent ws. informowania w aptekach o mometazonie

Z URZĘDU

Autor: LOIA/ rynekaptek.pl   08-01-2021, 12:02

Producent ws. informowania w aptekach o mometazonie Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polpharma wystąpiła do prezesa URPL z prośbą o wydanie zgody na modyfikację dotychczasowego sposobu dystrybucji materiałów edukacyjnych dla leku Momester Nasal (mometazonu furonian) 50 mikrogramów/dawkę, aerozol do nosa, zawiesina, dostępnego bez przepisu lekarza.

W związku z powyższym, materiał edukacyjny dla farmaceuty, dotychczas dystrybuowany w formie bloczka, od grudnia 2020 dostępny jest wyłącznie w formie elektronicznej na stronach internetowych:

www.bezpiecznaterapiapolpharma.pl
www.momesternasal.pl - dostępna także po zeskanowaniu kodu QR z opakowania lub ulotki.

Zmiana podyktowana jest brakiem możliwości kontynuowania dystrybucji bloczków przez przedstawicieli handlowych w aptekach.

W celu zagwarantowania pacjentom bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego Momester Nasal, firma Polpharma zwraca się do farmaceutów z prośbą o edukację pacjentów na temat prawidłowego stosowania leku i/lub odsyłanie na wyżej wymienione strony internetowe.

Ponadto, zaakceptowana została zmiana dotycząca wydłużenia okresu stosowania produktu leczniczego Momester Nasal bez konieczności konsultacji z lekarzem z 1 miesiąca do 3 miesięcy. 

Więcej: https://www.loia.pl/news/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH