Projekt: można zagrać w kasynie, ale zjeść już nie

Z URZĘDU

Autor: kprm.gov.pl/ rynekaptek.pl   22-02-2021, 21:02

Projekt: można zagrać w kasynie, ale zjeść już nie Zmiana w rozporządzeniu okołocovidowym: dotyczy m.in. kasyn i rehabilitacji leczniczej Fot. ShutterStock Data dodania: 20 grudnia 2022

Rada Ministrów przygotowała projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Wprowadza ona m.in. zakaz spożywania posiłków lub napojów w kasynach.

Rada Ministrów przygotowała projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Projekt ma na celu ograniczenie ryzyka związanego z wystąpieniem epidemii wywołanej nowym koronawirusem SARS-CoV-2.

W projekcie przewiduje się:

1) doprecyzowanie przepisów dotyczących zwolnienia z obowiązkowej kwarantanny poszczególnych grup osób;

2) wprowadzenie zakazu spożywania posiłków lub napojów w kasynach;

3) zniesienie ograniczenia w zakresie zaprzestania rehabilitacji leczniczej;

4) uzupełnienie przepisów wyłączających spod zakazu zgromadzeń o konkursy na stanowiska referendarzy sądowych i asystentów sędziów;

5) uzupełnienie kolejności szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 o osoby zatrudnione w ogrzewalniach i noclegowaniach, o których mowa w art. 48a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2020 r. poz. 1876 i 2369), a także uszczegółowienie przepisów dotyczących szczepień u pracowników systemu oświaty.

Więcej: kprm.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH