Projekt rozporządzenia ws. zapewnienia jakości w bankach tkanek i komórek

Z URZĘDU

Autor: RCL/rynekaptek.pl   17-09-2020, 13:04

Projekt rozporządzenia ws. zapewnienia jakości w bankach tkanek i komórek Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister Zdrowia opublikował projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać system zapewnienia jakości w bankach tkanek i komórek.

Resort zdrowia informuje, że projekt rozporządzenia ma na celu dokonanie zmian w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 października 2008 r. sprawie wymagań, jakie powinien spełniać system zapewnienia jakości w bankach tkanek i komórek.

Podaje, iż w związku z wprowadzonym stanem epidemii spowodowanej koronawirusem SARS-CoV-2 konieczne jest wprowadzenie rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo i jakość tkanek i komórek wykorzystywanych do przeszczepiania lub zastosowania u ludzi.

Dodatkowo w projekcie uzupełniono przepisy w zakresie możliwości wnioskowania przez banki tkanek i komórek o wykonanie badań dodatkowych, w tym badań laboratoryjnych, obrazowych, histopatologicznych, mikrobiologicznych oraz otwarcia jam ciała.

Więcej: https://legislacja.rcl.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH