
Zgodnie z art. 96 ust. 7 i 8 ustawy – Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2016 r., poz. 2142 z późn. zm.) produkty lecznicze, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne wydane z apteki, co do zasady, nie podlegają zwrotowi.
Wyjątek stanowią produkty lecznicze i wyroby medyczne, wobec których zachodzi podejrzenie niespełnienia wymagań jakościowych lub zostały niewłaściwie wydane bądź sfałszowane - przypomina Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Rzeszowie.
Analogicznie jest w przypadku sprzedaży wysyłkowej. Zgodnie z art. 68 ust. 3l i 3m ustawy - Prawo farmaceutyczne, produkty lecznicze wydawane z apteki ogólnodostępnej lub punktu aptecznego w ramach wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych nie podlegają zwrotowi.
Istnieje jednak możliwość zwrotu produktu leczniczego aptece ogólnodostępnej lub punktowi aptecznemu z powodu wady jakościowej, niewłaściwego wydania lub jego sfałszowania.
Jeśli dochodzi do takich okoliczności, jak wspomniana, pacjent zwraca lek wyłącznie do apteki lub punktu aptecznego, w którym dokonał zakupu.
Więcej: http://www.rzeszow.wif.gov.pl/?id=189&inf=30
Newsletter
Rynek Aptek: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Aptek na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych