Rzeszów: WIF przypomina, kiedy można oddać lek do apteki

Z URZĘDU

Autor: rzeszow.gif.gov.pl/ rynekaptek.pl   29-03-2017, 09:38

Rzeszów: WIF przypomina, kiedy można oddać lek do apteki Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zgodnie z art. 96 ust. 7 i 8 ustawy – Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2016 r., poz. 2142 z późn. zm.) produkty lecznicze, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne wydane z apteki, co do zasady, nie podlegają zwrotowi.

Wyjątek stanowią produkty lecznicze i wyroby medyczne, wobec których zachodzi podejrzenie niespełnienia wymagań jakościowych lub zostały niewłaściwie wydane  bądź sfałszowane - przypomina Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Rzeszowie.

Analogicznie jest w przypadku sprzedaży wysyłkowej. Zgodnie z art. 68 ust. 3l i 3m ustawy - Prawo farmaceutyczne, produkty lecznicze wydawane z apteki ogólnodostępnej lub punktu aptecznego w ramach wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych nie podlegają zwrotowi.

Istnieje jednak możliwość zwrotu produktu leczniczego aptece ogólnodostępnej lub punktowi aptecznemu z powodu wady jakościowej, niewłaściwego wydania lub jego sfałszowania.

Jeśli dochodzi do takich okoliczności, jak wspomniana, pacjent zwraca lek wyłącznie do apteki lub punktu aptecznego, w którym dokonał zakupu.

Więcej: http://www.rzeszow.wif.gov.pl/?id=189&inf=30

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH