Seminarium online na temat stłuszczenia wątroby

Z URZĘDU

Autor: OIA Katowice/ rynekaptek.pl   01-12-2020, 14:04

Seminarium online na temat stłuszczenia wątroby Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Aboca Polska zaprasza do udziału w seminarium pt. "Stłuszczenie wątroby", które odbędzie się 2 grudnia 2020 r. w godzinach: 11:00 i 18:00.

Czym jest stłuszczenie wątroby? Jest to upośledzenie funkcjonowania wątroby, polegające na gromadzeniu się tłuszczu, postępującym stanie zapalnym i zmianach zwłóknieniowych, prowadzących do trwałego jej uszkodzenia i upośledzenia funkcji. Niealkoholowe stłuszczenie wątroby jest chorobą dotykającą 30% populacji i charakteryzuje się również współistnieniem chorób metabolicznych typu cukrzyca i dyslipidemia oraz nadwagą i otyłością.

Stratega, która uważana jest za coraz bardziej nowoczesną i kompleksową w leczeniu stłuszczenia wątroby, polega na leczeniu chorób współistniejących i kontroli masy ciała, oraz wsparciu funkcji wątroby, mając na uwadze nie tylko wspieranie funkcji i regeneracji hepatocytów ale także śródbłonka i dróg żółciowych. Istnieją liczne klasy substancji roślinnych, które mogą być użyteczne w tym celu: wśród nich są kwasy hydroksycynamonowe, terpeny i flawonoidy.

Seminarium to jest kursem online na żywo, w którym wykładowca zajmie się odpowiednimi kwestiami patofizjologii i leczenia stłuszczenia wątroby.

Dla zapewnienia najlepszej frekwencji do dyspozycji są dwie sesje w godzinach: 11:00 i 18:00.

Za udział w szkoleniu można zdobyć 8 pkt twardych po ukończonym teście.

Więcej: https://www.katowice.oia.pl/

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH