SIA informuje, jak w praktyce wygląda reglamentacja

Z URZĘDU

Autor: SIA/ rynekaptek.pl   21-09-2020, 08:22

SIA informuje, jak w praktyce wygląda reglamentacja Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Weryfikacja liczby wydanych szczepionek odbywa się dwuetapowo - na Platformie P1 system sprawdza przed zapisem DRR czy nie nastąpiła realizacja szczepionek w innych aptekach, natomiast za poprawność realizacji recepty w danej aptece odpowiada system apteczny.

W nawiązaniu do obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 17 września 2020 r. w sprawie ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu produktów leczniczych na jednego pacjenta, na podstawie informacji uzyskanych z CeZ (CSIOZ) i Kamsoft, Śląska Izba Aptekarska informuje w sprawie ograniczenia w wydawaniu szczepionek przeciw grypie.

"Weryfikacja ilości wydanych szczepionek odbywa się dwuetapowo - analogicznie jak weryfikacja reglamentacji leków Arechin i Plaquenil tj. na Platformie P1 system sprawdza przed zapisem DRR czy nie nastąpiła realizacja szczepionek w innych aptekach (niestety obecnie realizacja drugiej szczepionki dla pacjenta do 9 roku życia musi odbyć się w tej samej aptece), natomiast za poprawność realizacji recepty w danej aptece odpowiada system apteczny" - podaje Izba.

Więcej: https://www.katowice.oia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH