SIA instruuje, jak dodawać nowe kody wyrobów medycznych

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   04-09-2017, 10:11

SIA instruuje, jak dodawać nowe kody wyrobów medycznych Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląska Izba Aptekarska przekazuje do wiadomości skróconą instrukcję opisującą sposób dodawania nowych kodów wyrobów medycznych.

Publikacja instrukcji ma związek z ukazaniem się komunikatu Śląskiego OW NFZ dla świadczeniodawców realizujących świadczenia w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne.

Po zalogowaniu się na Portalu Świadczeniodawcy należy przejść do Portalu Potencjału, wybrać Produkty handlowe, a w nich funkcję dodaj. Następnie z załączonego słownika należy wybrać kod – P.095.Z - wówczas wyświetli się nazwa, kod wg NFZ i limit ceny.

Po uzupełnieniu należy dodać inne pozycje asortymentowe w tej grupie (P.095.Z) za pomocą funkcji “Nowy jak”. Jak wyjaśnia Izba, wtedy ten ostatni produkt się kopiuje, potem należy w odpowiednich polach (nazwa wyrobu medycznego, model, nazwa wytwórcy i cena) dokonać odpowiedniej edycji danych.

Podobnie należy postępować w przypadku kodu P.095.S.

Izba informuje także, że w związku z wprowadzeniem nowej wersji słownika refundowanych wyrobów medycznych został wygenerowany na Portalu Świadczeniodawcy nowy zestaw produktów handlowych o numerze ID.

SIA prosi, aby w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości przesłać informację zawierającą uwagi na adres mailowy: katowice@oia.pl.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH