SIA instruuje, jak dodawać nowe kody wyrobów medycznych

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   04-09-2017, 10:11

SIA instruuje, jak dodawać nowe kody wyrobów medycznych SIA wydała instrukcję dodawania nowych kodów wyrobów medycznych

Śląska Izba Aptekarska przekazuje do wiadomości skróconą instrukcję opisującą sposób dodawania nowych kodów wyrobów medycznych.

Publikacja instrukcji ma związek z ukazaniem się komunikatu Śląskiego OW NFZ dla świadczeniodawców realizujących świadczenia w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne.

Po zalogowaniu się na Portalu Świadczeniodawcy należy przejść do Portalu Potencjału, wybrać Produkty handlowe, a w nich funkcję dodaj. Następnie z załączonego słownika należy wybrać kod – P.095.Z - wówczas wyświetli się nazwa, kod wg NFZ i limit ceny.

Po uzupełnieniu należy dodać inne pozycje asortymentowe w tej grupie (P.095.Z) za pomocą funkcji “Nowy jak”. Jak wyjaśnia Izba, wtedy ten ostatni produkt się kopiuje, potem należy w odpowiednich polach (nazwa wyrobu medycznego, model, nazwa wytwórcy i cena) dokonać odpowiedniej edycji danych.

Podobnie należy postępować w przypadku kodu P.095.S.

Izba informuje także, że w związku z wprowadzeniem nowej wersji słownika refundowanych wyrobów medycznych został wygenerowany na Portalu Świadczeniodawcy nowy zestaw produktów handlowych o numerze ID.

SIA prosi, aby w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości przesłać informację zawierającą uwagi na adres mailowy: katowice@oia.pl.

Więcej: http://katowice.oia.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH