SIA: nowe zasady opiniowania kandydatów na kierowników

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   07-06-2017, 16:00

SIA: nowe zasady opiniowania kandydatów na kierowników Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rada Śląskiej Izby Aptekarskiej opracowała zasady opiniowania kandydatów na kierowników aptek i hurtowni na terenie SIA. Izba zachęca farmaceutów do zapoznanie się z nowymi dokumentami.

Jak pisze Izba, w związku z nową procedurą operacyjną GIF/WIF/SOP/009/01 w sprawie udzielania zezwoleń uprawniających do prowadzenia apteki ogólnodostępnej, uległa zmianie dokumentacja wymagana przez SIA w sprawie wydania opinii dotyczącej stwierdzenia rękojmi należytego prowadzenia nowopowstającej apteki ogólnodostępnej.

Ponadto jak czytamy, na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 7, art. 29 pkt 5 ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 roku o izbach aptekarskich, Rada SIA, bądź Prezydium Rady SIA na swoich posiedzeniach oprócz podjęcia uchwały w sprawie wydania opinii dotyczącej stwierdzenia rękojmi należytego prowadzenia nowopowstającej apteki ogólnodostępnej będzie wydawać postanowienie (w trybie ustawy o izbach aptekarskich) w sprawie udzielenia zezwolenia na prowadzenie nowopowstającej apteki ogólnodostępnej, które będzie przekazywane do WIF.

Decyzją ORA w Katowicach ustalono zasady opiniowania kandydatów na kierowników aptek na terenie Izby, które przedstawiają się następująco:

Po wpłynięciu do biura Izby wniosku Inspekcji Farmaceutycznej o wydanie opinii w sprawie udzielenia zezwolenia na prowadzenie apteki, lub po zwróceniu się do Izby farmaceuty kandydata na kierownika o wydanie rękojmi należytego prowadzenia apteki (zmiana na stanowisku kierownika lub apteka nowopowstająca), Izba podejmuje następujące działania:

- ustala z kandydatem na kierownika termin rozmowy przed kolejnym posiedzeniem Rady bądź Prezydium Rady SIA (konieczny jest kontakt kandydata z biurem Izby);

- przygotowuje materiały do rozmowy zgodnie z załącznikami podanymi na stronie Izby, sprawdzając kolejno i zgodnie z kwestionariuszem.

Rozmowa z komisją opiniującą odbywa się przed posiedzeniem Rady lub Prezydium Rady, a osoba przeprowadzająca rozmowę następnie prezentuje na posiedzeniu jej przebieg oraz zebrane informacje, w oparciu o które Rada lub Prezydium Rady podejmuje w drodze uchwały swoją decyzję w sprawie rękojmi dla danego kandydata na kierownika apteki.

comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH