SIA w sprawie problemów z rozliczeniem refundacji

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   13-10-2017, 10:42

SIA w sprawie problemów z rozliczeniem refundacji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląska Izba Aptekarska przekazuje do wiadomości informację ŚOW NFZ w związku z problemami z rozliczaniem 18 zestawienia refundacyjnego na Portalu Świadczeniodawcy ŚOW.

W związku z informacjami i licznymi zapytaniami docierającymi do Śląskiej Izby Aptekarskiej ws. problemów z rozliczaniem 18 zestawienia refundacyjnego na Portalu Świadczeniodawcy ŚOW, Izba informuje, że z informacji uzyskanych w piątek (13 października) z ŚOW NFZ wynika, że awaria portalu została już usunięta, ale nadal istnieją duże problemy z przetwarzaniem danych.

"W dalszym ciągu występują problemy techniczne z przetwarzaniem danych. Wszystkie świadczenia, deklaracje, kolejki, e-faktury oraz naliczenia oczekują na przetworzenie. Prosimy nie wysyłać powtórnie świadczeń. Przepraszamy za zaistniałą sytuację" - podał ŚOW NFZ.

Ponadto SIA informuje, że obecna sytuacja związana z ww. problemem będzie punktem kolejnego posiedzenia Prezydium Rady SIA w dniu 17 października 2017 rpku. Korespondencja, jaka dotarła do Izby oraz wnioski w tej sprawie z posiedzenia zostaną wysłane do ŚOW NFZ w celu rozwiązania dodatkowych problemów, które zostały wywołane obecną awarią.

Izba przypomina, że zgodnie z informacje, która ukazała się na Portalu Świadczeniodawcy ŚOW NFZ, termin płatności refundacji wynikającej ze zbiorczych zestawień recept za okres 18/2017, które wpłyną w wersji pisemnej do Śląskiego OW NFZ w dniach od 10. października 2017 r. do 16 października 2017 r. zostanie skrócony z 14 do 10 dni kalendarzowych liczonych od daty wpływu dokumentów rozliczeniowych do kancelarii Oddziału.

W przypadku gdy termin płatności przypadnie na dzień wolny od pracy zlecenie przelewu refundacji zostanie wysłane w dzień roboczy poprzedzający dzień wolny. O dalszym rozwoju sprawy będziemy Państwa informować w kolejnych komunikatach.

Więcej: http://katowice.oia.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH