SIA ws. aplikacji służącej do pracy z systemem ZSMOPL

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   25-10-2017, 10:03

SIA ws. aplikacji służącej do pracy z systemem ZSMOPL Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląska Izba Aptekarska przekazuje informację w związku z aktualizacją instrukcji CSIOZ pt.: „Procedura uzyskania certyfikatu do ZSMOPL na potrzeby ewaluacji” oraz w celu stałego ulepszania aplikacji Generator ZSMOPL CSR.

Informacja  w sprawie aktualizacji aplikacji Generator ZSMOPL CSR została przygotowana przez mgr farm. Adama Łuszczewskiego.

Jak wyjaśnia farmaceuta, program Generator ZSMOPL CSR powstał z myślą o farmaceutach, którzy pracując w aptece, hurtowni farmaceutycznej lub w podmiocie odpowiedzialnym są zobowiązani do raportowania w Zintegrowanym Systemie Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL) – obecnie w wersji ewaluacyjnej tego systemu.

Aplikacja Generator ZSMOPL CSR służy do rozpoczęcia pracy z systemem ZSMOPL pozwalając w prosty sposób wygenerować plik CSR oraz klucz prywatny w celu uzyskania od Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) certyfikatu pozwalającego na komunikację z ZSMOPL.

Zaznacza, że istnieje możliwość wygenerowania wspominanych plików w sposób ręczny zgodnie z instrukcją „Procedura uzyskania certyfikatu do ZSMOPL na potrzeby ewaluacji”, jednakże instrukcja wymaga od użytkownika przeprowadzenia kilku dosyć skomplikowanych czynności, które mogą okazać się trudne do wykonania przez nie informatyka.

Mając to na względzie, farmaceuta napisał program Generator ZSMOPL CSR, który za pomocą prostego formularza i jednego przycisku pozwala wygenerować niezbędne pliki oraz dodatkowo weryfikuje wprowadzone informacje pod względem wymagań CSIOZ i biblioteki OpenSSL.

Więcej: http://katowice.oia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

POLECAMY W PORTALACH