SIA ws. prowadzenia tej książki ewidencji

Z URZĘDU

Autor: SIA/rynekaptek.pl   20-03-2017, 08:42

SIA ws. prowadzenia tej książki ewidencji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Śląska OIA przypomina, że prowadzenie ewidencji i książki kontroli środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki, należy do obowiązków kierownika apteki.

W odpowiedzi na zapytania SIA informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 11 września 2006 r. w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje, prowadzenie ewidencji i książki kontroli należy do obowiązków kierownika apteki.

Zgodnie z § 3:

1. Apteka prowadząca obrót środkami odurzającymi, substancjami psychotropowymi, preparatami zawierającymi te środki lub substancje oraz prekursorami kategorii 1 jest obowiązana do prowadzenia ewidencji przychodu i rozchodu tych środków, substancji, preparatów oraz prekursorów kategorii 1;

9. Prowadzenie ewidencji, o których mowa w ust. 1, należy do obowiązków kierownika apteki.;

10. Kierownik apteki może upoważnić do prowadzenia ewidencji zatrudnionego w aptece farmaceutę posiadającego, co najmniej 2-letni staż pracy w aptece. Farmaceuta ten musi wyrazić pisemnie zgodę na przejęcie obowiązków;

11. Kierownik apteki na czas nieobecności spowodowanej urlopem lub chorobą może wyznaczyć farmaceutę upoważnionego do prowadzenia ewidencji. Farmaceuta ten musi spełniać wymagania przewidziane dla osoby upoważnionej do prowadzenia ewidencji oraz wyrazić pisemnie zgodę na przejęcie obowiązków.

Izba zwraca uwagę na zapis § 3 p. 10 ograniczający prawo do dokonywania wpisów w książce ewidencji do farmaceutów posiadających 2 letni staż pracy w aptece (oczywiście ogólny staż pracy w aptece).

Więcej: http://katowice.oia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus


BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z FARMACJĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekaptek.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Aptek: polub nas na Facebooku

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

OSTATNIO KOMENTOWANE

POLECAMY W PORTALACH